O změně

Žádné komentáře

Někdy se ty nejzásadnější věci ve vašem životě stanou když je čekáte nejméně. Změna často přichází nečekaně, bez vyzvání a bez předchozího upozornění. Často právě v okamžiku, kdy máte dojem, že vše jde podle plánu, když jste se vším spokojení a jen se modlíte aby to vydrželo co nejdéle. Jenže takhle vesmír nefunguje – to víme všichni. Tak se mi stalo, že se mi život převrátil vzhůru nohama.

Nejdříve jsem na konci června (naštěstí jen dočasně) oslepla. Ze začátku mi nikdo nebyl schopen říct, jestli se mi zrak vůbec vrátí a pokud ano, tak co vlastně budu vidět. Strávila jsem dva týdny ve tmě, odkázaná na osamělý život v šerosvitu, bez počítače, bez televize a bez knih. Netřeba říkat, že jsem měla spoustu času na přemýšlení. Po měsíci jsem si vyslechla verdikt – nejen, že se mi zrak vrátil, ale také teď vidím lépe (?!!) než před tím. Nikdo z doktorů nechápal co se stalo. A já jsem neuvěřitelně vděčná za zázrak a podporu svých nejbližších.

„Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.“ (Jeho svatost 14. Dalajlama)

V červenci jsem si splnila sen a odjela jsem na samotu u lesa (doslova) do pronajaté chaty v zapomenutém cípu Krkonoš trávit klidné léto v přírodě. Bylo to skvělé. Měla jsem báječnou společnost a kolem jen samý les a louky. Z okna bylo vidět na zahradu kam večer chodily lišky a srny. Bylo to krásné, ale mně po týdnu došlo, že život na samotě není můj šálek čaje a že bych se tam při delším pobytu pravděpodobně rychle zbláznila. Dál jsem šla s vědomím, že musím ven, dál a pryč.

Ze srpna mám jen rozmazanou šmouhu. Pamatuju si jak jsem byla zavalená prací, jak jsem v práci honila termíny a uzávěrky. Pak jsem se vydala do Polska a ať už jsem od té cesty očekávala cokoliv, tak to rozhodně nebylo to, co jsem nakonec dostala. Začala jsem zvažovat stěhování do Krakowa a téma knihy, na které už tak dlouho pracuju. Koncem měsíce jsem odletěla do Gruzie. Byl to výlet, který jsem si usilovně přála poslední 4 roky. To co jsem tam našla mnou otřáslo – jelikož jsem tam, vedle úžasných lidí, krásné země a bohaté kultury, našla sebe samu. Život se otočil o 180 stupňů a mně došlo, že ať už jsem předtím měla jakékoliv plány, tak teď je všechno jinak. A tak to má být.

„Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.“ (Mahátmá Gándhí)

Změna je nevyhnutelná a často přichází v okamžiku, kdy o ní stojíte nejméně. Ale i přesto, nebo možná právě proto, je nutné jí vyjít vstříc – ať už bude jakkoliv bolestivá. Protože ve výsledku z ní vyjdete silnější a snad i moudřejší. A ať už se stane cokoliv, tak když se tomu postavíte čelem, tak nemůžete udělat chybu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s